Oznámení
Smazat vše

Pořízení detektoru CO

2 Příspěvky
2 Uživatelé
0 Likes
292 Zobrazeno
Přidal se: před 1 sekunda
Příspěvky: 0
Úvodní téma  

Dobry den,
jedna se mi o to, ze pokud bych si nektery CO detektor poridil, tak aby mi nehvizdal, kazdou chvili ve dne v noci, ale jen tehdy pokud by zaznamenal nebezpecny vyskyt oxidu uhelenatého.

Jak je to tedy prosim Vas s funkci zvukoveho varovani (pri jakych situacich je vydavan varovny signal).

Zamyslim zarizeni poridit do koupelny, kde je plynovy kotel od firmy Vaillant (rocni revize, prisun vzduchu - zajisteno). Parkrat jsem uz slysel o dusledcich CO, tudiz mam o nektery zarizeni zajem jako prevenci (jednou se nam totiz orosila cela koupelna a to se nikdo nesprchoval, je mozny, ze doslo ke spatnemu odvetravani a akumulaci splodin?).

Muzete mi prosim pripadne poradit, ktery vyrobek by byl vhodny, pripadne s barevnou indikaci.

Dekuji

S pozdravem Jan


   
Citace
Člen Admin
Přidal se: před 5 roky
Příspěvky: 36
 

Dobry den,

rozumím tomu, co říkáte a skutečně se mohu jen podepsat pod to co píšete.

Pravděpodobnost toho, že vlivem atmosférických podmínek dojde k intoxikaci CO do místnosti s kotlem je poměrně velká, nehledě na možnost poruchy spalinového čidla. V takovém to případě je jediný způsob zjištění a včasného varování před oxidem uhelnatým pouze detektor oxidu uhelnatého s kvalitním senzorem.

Určitě by ve vašem případě mělo mít zařízení digitální displej to z toho důvodu, že Vám veškeré informace zobrazí na displeji a pokud zazní nějaký signál tak nemusíte pátrat v manuálu co že vlastně ono zařízení chce říci (např. slabé baterie atd.).

Vzhledem k tomu co píšete, bych Vám spíše doporučoval detektor značky Kidde 7DCO, Kidde 10LLDCO patří ve své kategorii zařízení určených k detekci CO mezi opravdovou špičku.

Jsou to velmi spolehlivá zařízení, která minimalizují možnost planého poplachu.

Senzor nové generace Kidde pracuje v širokém rozsahu pracovních prostředí a teplot, čímž jsou značně
rozšířené možnosti jeho umístění.

Zařízení může být umístěno či instalováno v koupelně, kde se samozřejmě počítá i s vodní párou a však za předpokladu, že vlhkost v prostoru nepřekročí 95% a pára nezačne kondenzovat.
Výrobce předpokládá, že ventilátor v koupelně určený k odsání nadměrné, maximální vlhkosti je standardem většiny domácností.

Součástí balení je podrobný manuál ve kterém naleznete nejen odpovědi na vaše další otázky, ale dává Vám možnost se blíže seznámit s obsluhou a dalšími funkcemi tohoto špičkového výrobku.

V případě, že Vás zajímají další informace, neváhejte nás prosím znovu kontaktovat.


   
OdpověďCitace
Sdílet: